Операція «Агасфер»: як російські спецслужби перетворюють Білорусь на кримінальний хаб Східної-Європи.

Тотальну підконтрольності білоруського КДБ російським спецслужбам можна оцінити на прикладі використання білоруських спецслужб росіянами в операціях які знищують репутацію Білорусі як «незалежної держави, здатної контролювати свою територію». Білоруські спецслужби вже фактично перетворені на регіональні відділи ФСБ, що реалізують Кремлівські задуми проти сусідів. Операції по переправі сирійськіх біженців до Європи, а також знищення демократичного руху в Білорусі є частиною гібридної агресії Росії проти західного світу, ключову роль в яких грає особисто Олександр Лукашенко і його російські куратори.

 

Операція «Агасфер» має на меті дискредитацію не тільки лідерів білоруського демократичного руху, а і БЧБ-спільноти як такої. Адже під прикриттям «жертв» рашистського режиму Лукашенко, білоруські спецпризначенці  почали висилати за кордон кримінальних злочинців.

Таким чином, згідно задуму, кримінальна природа цих корисних ідіотів Лукашенко, повинна була призвести до сплеску білоруської злочинності. Кримінальні скандали з білорусами які отримують гуманітарні візи, повинні зруйнувати репутацію білоруського демократичного руху на заході. Виправдати жорстокі дії білоруських силовиків стали у 2020р.на шляху «кримінального бунту», а не політичного протесту білорусів. Таким чином, Лукашенко намагався створити підвалини і підсунути своїм лобістам на заході базу аргументів на своє виправдання.

В той же час, російські спецпризначинці бачили в масовому ісході білорусів з батьківщини свої інтереси. Адже перевірити причетність такої маси людей до протестів і ступінь загрози їх життю і свободі в РБ фактично не можливо, що створювало гарні можливості для інфільтрації своєї агентури в країни ЄС.

В цьому варіанті жорстокість і міцність тиску Лукашенко на демократичний рух в білорусі лише частина більш глобального задуму, в якому залишки білоруської державності як і Лукашенко зі своїми поплічниками є лише інструментом для вирішення завдань російських спецслужб.

 

Війна в Україні створила нову безпекову реальність в регіоні, а також визначила іншу мету і завдання для російсько-білоруської агентурної мережі – дискредитація України. Що значно спростило роботу спецслужб по виявленню корисних ідіотів і агентурної мережі рашистів за кордоном.
Адже в ході війни почалося перекроювання політичного ландшафту білоруської опозиції, створилися умови для появи нових політичних суб’єктів, білоруської міфології і героїки. Все це мало радикальний вплив і на перше-начальні плани операції створивши нових лідерів.

Поява Полку Кастуся Калиновського, стало значним фактором в білоруському демократичному русі, що сьогодні руйнує систему рашистського впливу на білоруській демократичний рух.

Сьогодні у складі сформованого в Україні Полку ім. Кастуся Каліновського, а також в інших військових підрозділах ЗС України воюють близько 2000 білоруських добровольців, які після перемоги України планують звільняти свою Батьківщину від рашистського режиму Лукашенко та будувати свою Вільну Демократичну Білорусь в єдиній європейській родині.

Долучення до складу Полку, підрозділу «Білоруських Кіберпартизан» та їх колаборація дозволили створити систему перевірки рекрутів, що дозволила викрити, систематичні спроби КДБ РБ проникнення до складу Полку ім. Кастуся Каліновського. Перш за все осіб, які мають на території РБ незакриті кримінальні провадження за вчинені звичайні кримінальні злочини. Кримінальні провадження стосовно таких «добровольців» за сприяння білоруських правоохоронних органів призупиняються і вони в подальшому направляються за кордон для зголошення до білоруського мобілізаційного центру. Однак, не дивлячись на їх «відсів» Білоруськими Кіберпартизанами як «неблагонадійних», вказані кримінальні елементи залишаються проживати в Польщі, або виїжджають до інших країн Європи, активно демонструючи свою «опозиційність» до лукашенківського режиму і для виконання інших завдань своїх кураторів з КДБ.

В той же час згідно здобутої інформації, злочинці з числа громадян білорусі, засуджених за крадіжки, розбійні напади, корумпованих співробітників правоохоронних органів білорусії, тощо і достроково звільнені з невідомих причин від відбуття покарання у пенітенціарних закладах на території білорусі, цілеспрямовано маршрутуються білоруськими спецслужбами на проживання до європейських країн.

В якості прикладу наведемо лише декілька білоруських злочинців, перетин білоруського кордону якими здійснювався у супроводі співробітників білоруських правоохоронних органів або пенітенціарної служби.

5 червня 2022 року громадянин рб Сергій Терен, 1974 р.н., подав заявку на вступ до Полку ім. Кастуся Каліновського до Білоруського мобілізаційного центру у Варшаві.
В результаті його перевірки Білоруськими Кіберпартизанами було встановлено, що С.Терен у квітні 2002 року та березні 2008 року брав участь у вчиненні крадіжок у складі організованої злочинної групи і був затриманий кдб рб. Згідно матеріалів справи кдб рб, С.Терену було замінено запобіжний засіб у вигляді арешту на підписку про невиїзд до набуття судовим вироком законної сили. В подальшому С.Терен у складі інших білоруських злочинців виїхав на територію України, а звідти до Польщі на підставі отриманої польської візи з терміном дії від 11.06.2022 року до 31.05.2023 року.

 

Максим Ткачев, 1981 р.н., у 2003 році був засуджений судом центрального району Гомеля за вбивство до 20 років позбавлення волі. До завершення терміну ув’язнення був звільнений, 04.02.2022 року отримав польську візу з терміном дії до 27.03.2023 року та у складі інших білоруських злочинців виїхав на територію Польщі.
В подальшому отримав дозвіл на проживання в Польщі до 16.11.2024 року у зв’язку зі зверненням за міжнародним захистом.

 

Дмитро Барабанов, 1980 р.н., подав заявку на вступ до Полку ім. Кастуся Каліновського до Білоруського мобілізаційного центру у Варшаві. В результаті його перевірки Білоруськими Кіберпартизанами було встановлено, що Д.Барабанов у серпні 2005 року був затриманий правоохоронними органами рб за розповсюдження психотропних речовин і в подальшому засуджений до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 19.07.2021 року у складі інших білоруських злочинців виїхав на територію Польщі.

 

Євгеній Подгорний, 1986 р.н., подав заявку на вступ до Полку ім. Кастуся Каліновського до Білоруського мобілізаційного центру у Варшаві. В результаті його перевірки Білоруськими Кіберпартизанами було встановлено, що Є.Підгорний у квітні 2013 року був затриманий правоохоронними органами рб за вчинення розбійного нападу і в подальшому засуджений до
8 років позбавлення волі. 07.04.2021 року у складі інших білоруських злочинців виїхав на територію Польщі. Отримав польську візу з терміном дії від 20.10.2021 року до 19.10.2022 року. Наразі перебуває у таборі біженців у Німеччині.

 

Вищевказані білоруські кримінальні елементи, організовано виїжджали з території білорусі на службових автомобілях білоруських правоохоронців та перетинали білоруський кордон у супроводі наступних співробітників білоруських спецслужб.

 

Владімір Петренчук, 1974 р.н., військовослужбовець в/ч 01549, співробітник кдб рб (служби безпеки президента рб), забезпечував супроводження вивезення білоруських кримінальних елементів з території рб до країн Євросоюзу використовуючи службовий автомобіль.

 

Артур Карпенко, 1981 р.н., співробітник управління департаменту виконання покарань мвс рб по місту Мінську і Мінській області, забезпечував супроводження вивезення білоруських кримінальних елементів з території рб до країн Євросоюзу використовуючи службовий автомобіль.

 

Владімір Парфенов, 1975 р.н., співробітник даі мвс рб, забезпечував супроводження вивезення білоруських кримінальних елементів з території рб до країн Євросоюзу використовуючи службовий автомобіль.

 

В ході контактів Білоруських Кіберпартизан з представниками білоруської діаспори в Польщі і Німеччині з’ясовано, що вказані злочинні елементи з числа громадян рб після прибуття до європейських країн намагаються легалізуватися через процедуру отримання міжнародного захисту для осіб, які переслідуються в їх країнах за «політичними мотивами», а також намагаються стати активістами закордонних опозиційних білоруських організацій. Вказані злочинні елементи активно беруть участь у громадських заходах білоруської опозиції, агресивно поводяться, у зв’язку з чим білоруська громадськість намагається від них дистанціюватися щоб уникнути дискредитації.

Таким чином, діяльність білоруських спецслужби є частиною спільної з рф спецоперації, спрямованої на створення умов для подальшої дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в країнах Євросоюзу, дискредитації білоруського демократичного руху та Полку Калиновського. Найбільш чутливою загрозою є спроба «підмінити» представників демократичного руху кримінальними елементами, що дискредитує демократичний рух і може визвати підвищення соціально-політичної напруги в країнах які піддаються гібридній агресії з боку Союзної держави.

Вищевказані дії диктаторських режимів Союзної держави мають отримати адекватну реакцію України і Євросоюзу через посилення міжнародного санкційного тиску на росію і білорусь, а також повернення кримінальних елементів до Білорусі.