Навчання в умовах війни: Диплом для переселенців

Поки абітурієнти задаються вічним питанням – йти за мрією чи обрати професію, яка «даватиме хліб щодня?», вищі навчальні заклади продовжують приймати документи для вступу. Іншими словами – вступна кампанія набирає обертів.

Цьогоріч один вступник чи вступниця може подати максимум дев’ять заяв на чотири спеціальності на місця державного та регіонального замовлення. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується. Такі нововведення започатковані Міністерством освіти. Серед нововведень можна відзначити і те, що вступ до ВНЗ у 2017 році буде можливим на підставі сертифікатів ЗНО як минулого – 2016 року, так і цьогоріч.

Тож, давайте перевіримо які в Україні реалії вступної кампанії для абітурієнтів із числа внутрішньо переміщених осіб.

Young Student Using Her Laptop In A Library

Міністерство освіти зберігає квоти для \внутрішньо переміщених осіб, які замінили право на позаконкурсний вступ в 2016 році. Також діє спрощена система, яка дозволяє вступити в український ВУЗ не маючи українського атестату про середню освіту та сертифікат, що засвідчує проходження ЗНО.

За даними Міністерства, перша квота призначена для сиріт і для тих, хто за станом здоров’я не може здавати ЗНО, а також для учасників бойових дій. Квота для них становитиме 10% від держзамовлення, але не менше 1 людини. У вищих навчальних закладах Донецької та Луганської області – 30%. Друга квота для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року. Вона становить 20% від держзамовлення, але тільки в уповноважених ВНЗ (на їх базі будуть функціонувати Освітні центри «Крим-Україна»), сьогодні їх в Україні 12. Третя квота може вводитися тільки в комунальних вищих закладах – їх в Україні не багато – вона діє для жителів відповідної територіальної громади, яка фінансує підготовку фахівців з бюджету регіону. Четверта і п’ята квота ставитися до іноземних абітурієнтів за міжнародними зобов’язаннями.

Нижче наведемо інструкцію для жителів Криму і Донбасу – як отримати документи про освіту і вступити до ВНЗ.

ОСВІТНІ ЦЕНТРИ «КРИМ-УКРАЇНА»

Вступники з Криму вступають до уповноважених ВНЗ на навчання за кошти державного бюджету у межах вступних квот (20% від максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями).

Уявімо, ви маєте статус внутрішньо переміщеної особи, яка вступила на бюджет. У такому випадку держава надає вам: соціальну стипендію, підручники на безоплатній основі, безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у держаних та комунальних навчальних закладах.

Якщо так сталося, що вступити на бюджетну форму навчання до вищого навчального закладу не вдалося, а у вашої родини немає змоги оплачувати «контракт», ви можете скористатися нагодою і вступити на бюджет до коледжу, технікуму, училища чи професійно-технічного навчального закладу – на вибір.

Якщо все ж таки ви зупинили свій вибір на навчанні у ВНЗ за контрактом, держава надає вам пільговий довгостроковий кредит на здобуття освіти.

Детальніше зі спрощеною процедурою вступу до ВНЗ можете ознайомитися за допомогою «дорожньої карти».

http://uon.gov.ua/wp-content/uploads/2017/08/kr.pdf

ОСВІТНІ ЦЕНТРИ «ДОНБАС-УКРАЇНА»

Освітні центри «Донбас-Україна» працюють з 19 червня по 30 вересня 2017 року. Всі особи, які вступають через ОЦ «Донбас-Україна» беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення.

Зарахування за кошти держбюджету відбувається не пізніше 12:00, 07 серпня. На місця за кошти фізичних та юридичних осіб відповідно до правил прийому до ВНЗ, але не пізніше 30 вересня.

Внутрішньо переміщеним особам, які вступили на бюджет держава надає: соціальну стипендію, підручники на безоплатній основі, безоплатний доступ до мережі Інтернет, систем баз даних у держаних та комунальних навчальних закладах.

Студентам, які прийдуть на навчання за контрактом передбачено пільговий довгостроковий кредит на здобуття освіти.

Студенти також можуть скористатися нагодою і вступити на бюджет до коледжів, технікумів, училищ чи професійно-технічних навчальних закладів.

Детальніше зі спрощеною процедурою вступу до ВНЗ можете ознайомитися за допомогою «дорожньої карти».

https://life.pravda.com.ua/society/2017/04/20/223763/

ОСВІТА ЗА КОНТРАКТОМ

Цього року в середньому вартість навчання в Україні зросла на 10% в порівнянні з минулим роком. Найдорожче навчатися у столичних університетах. Так, наприклад абітурієнтам, які оберуть гуманітарні факультети доведеться платити близько 25 тисяч гривень за рік, у Дніпрі в середньому це коштуватиме 14-15 тисяч.

Точні науки у столиці коштують від 22 тисяч, у Львові ціна стартує з 11 тис. грн. Неабиякою популярністю серед молоді користуються творчі професії. Абітурієнти, які підуть шляхом мистецтва і культури платитимуть за навчання від 14 до 38 тисяч гривень за рік.

У лідери в списку професій вибилися «міжнародні відносини і міжнародний бізнес». У київських ВНЗ в середньому за цю спеціальність доведеться віддавати на рік 44 тисяч гривень. Суми вражають.

В Україні сотні ВНЗ. Проаналізувати всі фізично неможливо, тому ми обрали ТОП-3 ВНЗ України на базі яких функціонують Освітні центри, і порівняємо ціни на навчання та перспективи розвитку (Прим.: Це не реклама і не агітація ВНЗ. Автор просить вважати її вибір суб’єктивним).

Для порівняння візьмемо такі міста: Запоріжжя, Дніпро і Київ – Запорізький національний університет, Дніпровський державний аграрно-економічний університет і Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського (Київ) відповідно.

ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (ЗНУ)

На базі Запорізького національного університету створено Освітній Центр «Крим-Україна».

Що пропонує ЗНУ своїм студентам?

Запорізький національний університет вважається престижним ВНЗ України, який продовжує найкращі освітні традиції, тісно пов’язані зі славетним минулим запорізького краю та його багатою історією.

До структури університету входить 15 факультетів – математичний, фізичний, економічний, філологічний, біологічний, історичний, юридичний та факультети журналістики, іноземної філології, соціології та управління, менеджменту, соціальної педагогіки та психології і фізичного виховання, Криворізький факультет та Економіко-гуманітарний факультет у м. Мелітополі; 2 коледжі – Економіко-правничий і Торговий, Центр післядипломної освіти із сектором бізнес-освіти, Центр інтенсивного вивчення іноземних мов, Французький лінгвістичний центр, Центр німецької мови, партнер Ґете-інституту, Українсько-швейцарський центр «Англійська для малюків» та інші.

Одним із важливих напрямків діяльності ЗНУ є залучення студентів, починаючи з молодших курсів, до наукової роботи. Успішно діє Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених.

Яскравий та гарний відпочинок, участь у різноманітних студіях і заходах забезпечує студентська рада та Центр культури ЗНУ.

Запорізький національний університет має потужну матеріально-технічну базу та розвинену інфраструктуру для комфортного навчання, проживання і дозвілля студентів: 8 навчальних корпусів, сучасний спортивний комплекс, 4 гуртожитки, наукову бібліотеку (книжковий фонд – понад 1 млн примірників), електронну бібліотеку, навчально-науково-виробничі центри, навчально-науково-дослідні та науково-дослідні лабораторії, відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, відділ проектної діяльності, редакційно-видавничий відділ, зоологічний та етнографічно-краєзнавчий музеї, прес-службу, Інтернет-радіо «Університет», локальну телевізійну мережу «Юніверс-ТБ», інтернет-портал «Пороги», регіональний інформаційно-виробничий вузол, два оздоровчі пункти, бази відпочинку – «Славутич» на узбережжі Азовського моря та на острові Хортиці.

Запорізький національний університет забезпечує безперешкодний доступ до навчальних аудиторій, лабораторій та іншої його інфраструктури для осіб, які відносяться до маломобільних груп населення, з урахуванням їх обмежень життєдіяльності, зумовлених станом здоров’я та віком. Так, аудиторія № 244 навчального корпусу № 2 забезпечена спеціалізованим обладнанням для людей з проблемами зору. Навчальні корпуси № 2, 4, 5, 8 та спортивний комплекс обладнані спеціалізованими пандусами для інвалідів.

Для забезпечення навчальних і виробничих практик студентів у ЗНУ створено інформаційну базу з переліком підприємств, установ, організацій різних форм власності Запорізького регіону та за його межами.

За оцінкою роботодавців у липні 2017 року ЗНУ увійшов у Топ-50 і посів 25 місце в рейтингу серед українських вишів.

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (ДДАЕУ)

Рішенням Міністерства освіти і науки України університет включено в перелік освітніх центрів «Крим-Україна».

Що пропонує ДДАЕУ своїм студентам?

Дніпропетровський державний аграрний університет розвивався як один із провідних вищих навчально-наукових закладів аграрної освіти України.

Університет готує фахівців за такими спеціальностями: економіка, облік і оподаткування, фінанси, банківська справа та страхування, менеджмент, маркетинг, екологія, харчові технології, технології захисту навколишнього середовища, будівництво та цивільна інженерія, гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології, агрономія, Садово-паркове господарство, технологія виробництва та переробки продукції тваринництва, водні біоресурси та аквакультура, агроінженерія.

Основні структурні підрозділи університету: кафедри, навчальна ветеринарна клініка, віварії, науково-дослідницькі проблемні лабораторії, навчально-виробничийцентр, наукова бібліотека, студентські гуртожитки та допоміжні підрозділи, комп’ютерні лабораторії з виходом в Інтернет, предметні лекційні аудиторії, серед яких іменні лекційні аудиторії імені професора М.О.Бекаревича та академіка В.І.Вернадського, навчально-дослідні спеціалізовані лабораторії, а також грунтово-геологічний музей ім. академіка М.Т.Масюка з експозиціями «Біосфера» та «Рекультивація порушених земель», науково-дослідне поле. Також функціонує Проблемна лабораторія з рекультивації земель,  філії кафедр в Інституті степової зони НААН, Дніпропетровській філії Інституту земельних ресурсів, проектно-пошукова станція хімізації Дніпропетровської області, Державна інспектура сортовипробування Дніпропетровської області. Всі іногородні студенти забезпечуються гуртожитком.

Значне місце в житті студентів займає спорт. Серед студентів і випускників є майстри спорту, чемпіони та призери як державного, так і Європейського та світового рівня.

За останній період розширилося співробітництво ДДАЕУ з закордонними освітніми установами, науково-дослідними інститутами, метою якого є розробка та реалізація  інноваційних наукових проектів та освітніх програм.

ВНЗ направляє студентів та викладачів на навчально-виробничу практику та стажування за кордон.

ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО (ТНУ)

26 вересня 2016 в актовому залі Міністерства освіти і науки України відбулося урочисте відкриття Таврійського національного університету імені Володимира Івановича Вернадського, переміщеного до Києва з анексованого Криму.

Що пропонує ТНУ своїм студентам?

В університеті існує денна і заочна форми навчання, ведеться робота над впровадженням дистанційної форми навчання. Існують програми обміну та студентської та викладацької мобільності.

ТНУ відновлює партнерські зв’язки з університетами Європи, щоб його випускники могли вчитися за програмами подвійного освіти і отримувати як української диплом, так і документ європейського зразка.

Студенти Таврійського національного університету ім. Вернадського мають можливість вивчати економіку і менеджмент в рамках трирічної міжнародної програми, на очних і заочних відділеннях в Україні та Польщі. Випускники університету отримають не тільки повноцінні українські дипломи, а й диплом польського вузу, акредитованого в ЄС.

Університет планує подальші структурні зміни. До складу ТНУ планують увійти українські ВНЗ, які до сих пір знаходяться на окупованій території.

Головне завдання ТНУ ім. В. І Вернадського – дати своїм випускникам не тільки дипломи, але знання і навички, як інструменти подальшого розвитку. Викладання буде вестися на чотирьох мовах: українською, російською, кримськотатарською, англійською.

Таврійський національний університет має великий науковий, академічний і практичний потенціал. За короткий термін, менш ніж за рік, університету вдалося створити власну інфраструктуру. Зараз на балансі університету знаходяться два великих навчальних корпуси. В історичній будівлі київського училища, заснованого Сергієм Грушевським, батьком Першого українського Президента Михайла Грушевського, на вулиці Кирилівський розмістяться гуманітарні факультети. У центрі міста на Печерську, на вулиці Івана Кудрі, знаходиться основний навчальний корпус університету.

Студенти і викладачі ТНУ проживають в чотирьох гуртожитках.

Формується і зміцнюється освітньо-науковий потенціал університету. Укладаються угоди з провідними київськими вишами, про співпрацю і спільне використання дослідними лабораторіями. Для формування власної науково-дослідної бази ТНУ бере участь у різних грантових програмах, співпрацює з міжнародними донорами. Для розвитку фізичної культури і спорту використовується два стадіони. Планується відкриття арт медіапростору «Оpen Area», де студенти братимуть участь у майстер класах, розвивати свої творчі здібності.

Ось такі вони, ТОП-3 ВНЗ України. Робіть свій вибір на користь улюбленої професії.

Також варто відмітити, що у 2017 році право навчатися на бюджеті отримають 212,3 тисяч студентів (це на 17,5% менше ніж минулого року). А саме: 82,1 тис. бакалаврів, 57,1 тис. молодших спеціалістів та 62,2 тис. магістрів. В аспірантурі безкоштовно навчатимуться 4,4 тис. аспірантів, у докторантурі – 468 докторантів. Такі обсяги держзамовлення затвердженні Кабінетом Міністрів України.

Бажаємо вам наполегливості та успіхів на професійному шляху.