Про інформаційно-психологічні операції, які застосовує ворог по відношенню до наших сил оборони та населення України.

ІПСО – дуже важлива і потрібна складова сучасної війни. Часом якісно підготовлені ІПСО приносять більше користі як зірваний склад БК наприклад. Без поширення ІПСО не починаються майже жодні дії стратегічного характеру, як із нашого, так і з боку ворога.

Коротко з того, що сам побачив за крайні 24 годи, що варто розцінювати, як російську інформаційно- психологічну операцію:

1. Катування нашого полоненого.

Це звучить дивно і жорстоко, але ІПСО спрацювало ідеально. За сьогодні з десяток військових навколо мене сказали, що бояться потрапити в полон. Хто просто це озвучив, а хто додав, що краще залишить гранату для себе…

Висновок- ІПСО працює! Створено для залякування бійців ЗСУ і демонстрації, що ми маємо справу з кровожерливим, безпощадним ворогом.

2. “Обстріл” будівлі з нашими полоненими в Оленівці. “ЗСУ влучили ракетою у своїх же полонених”

Це взагалі вогонь. Розраховане на мирне населення, та західну публіку. Створено з розрахунку на те, щоб партнери України змінили свої наміри про надання Україні далекобійної арти і тп. Сіє сумніви у професійності та законності роботи ЗСУ.

3. Антонівський міст.

“Міст проїзний навіть для тяжкої техніки, орки зіграли на піарі і спеціально роблять вигляд що йому жопа та не пускають туди людей і авто.”

Подібний текст сьогодні та вчора гуляє різними публічними та внутрішніми каналами, меседж транслюється, як військовим, так і цивільним. Часто подається зверхньо, типу “єбать, та шо ми там можемо? Ось, міст цілий”.

Висновок- ІПСО надлаиує віру в ЗСУ і правдивість усієї офіційної інформації, яку транслюють державні канали.

Подібні спец.операції робляться перед наступальними діями, або для того, щоб щось якісно приховати і “затягнути” час. Наприклад сховати свої неспроможність наступати і навіть повноцінно оборонятися на деяких окремих напрямках.

4. Завтра наступ на Харків

Залітає, як текстове розшифрування телефонної розмови, “перехват”

“-Ти будь обережна. Тут страшне намічається. У нас тут сотні танків у посадці. Якщо нічого не зміниться, то завтра ми йдемо у наступ на Харків! Якщо місто не паде, то буде війна, як у Маріуполі”

Даний текст гуляє інтернетом вже декілька днів.

Залякування місцевих жителів, маніпуляція на темі “здатися”, бо інакше буде, як із Маріуполем.

Майте критичну думку. Читайте офіційні джерела перевірених ЗМІ і не вірте усьому, що бачите!

Гарного вечора!