РОСІЙСЬКІ ОКУПАНТИ ПОГРОЖУЮТЬ ПРАЦІВНИКАМ СПЕЦІАЛЬНОЇ МОНІТОРИНГОВОЇ МІСІЇ ОБСЄ

Українська сторона СЦКК повідомляє про перешкоджання роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ) з боку вояків збройних формувань російської окупаційної армії на Донбасі та їхнії посіпак. Справа вже дійшла до відкритої погрози з боку російських терористів збити спостережний безпілотний літальний апарат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Зазначений випадок знайшов відображення в Оперативному звіті СММ ОБСЄ № 18/2021.
З метою моніторингу ситуації, 07 липня об 11:25 патруль СММ ОБСЄ прибув на околиці тимчасово окупованого населеного пункту Вільхівка для здійснення планового польоту безпілотного літального апарату СММ малого радіуса дії, про який повідомлялося завчасно.
Об 11:30 до працівників Місії, яка здійснювала керування польотом БПЛА під’їхав транспортний засіб з двома озброєними рашистами, які наказали спостерігачам негайно приземлити БПЛА, видалити з нього фото- і відеоматеріали та залишити цей район, оскільки в іншому випадку летальний апарат буде збитий. За 10 хвилин патруль Місії виконав вимоги російських терористів і покинув район.
Варто зазначити, що подібні факти агресивної поведінки російських загарбників стосовно патрулів СММ ОБСЄ мають системний характер. Так, у звіті від 29 червня №149/2021 відзначалося, що 28 червня 2021 року на околиці окупованого населеного пункту Петрівське озброєнні найманці російської окупаційної армії, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння в агресивній формі вимагали від спостерігачів Місії пояснень щодо маркувань на дорозі, які раніше наніс патруль СММ для позначення потенційної наявності мін у навколишніх районах. Знахабнілі рашисти відкрито заявили про наміри щодо умисного встановлення мін на дорогах для подальшого перешкоджання вільного пересування патрулів СММ. Представники Місії були вимушені якомога швидше забратися геть.
08 липня 2021 року, під час засідання Постійної ради ОБСЄ, Європейський Союз вчергове закликав керівництво РФії забезпечити безперешкодне пересування Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на території окремих районів Донецької та Луганської областей.
Перешкоджаючи роботі з моніторингу та свободі пересування, збройні формування Російської Федерації продовжують демонструвати своє ставлення до необхідності виконуання раніше досягнутих домовленостей.